Логотип Ганза UA  |  RU
#

 

Електроди для зварювання вуглецевих та низьколегованих сталей

Компанія ТОВ Ганза - виробляє марки електродів для зварювання вуглецевих та низьколегованих конструкційних сталей: АНО-4, АНО-21, АНО-27, УОНІ-13/ 45, УОНІ-13/55, МР-3, Піонер-46 (аналог АНО-36).

Електроди для зварювання вуглецевих та низьколегованих сталей.

До групи електродів для зварювання вуглецевих і низьколегованих конструкційних сталей відносяться марки, призначені для зварювання вуглецевих сталей, що містять до 0,25% вуглецю, і низьколегованих сталей з тимчасовим опором розриву до 590 МПа. Основними характеристиками є механічні властивості металу шва та зварного з'єднання: тимчасове опір розриву, відносне подовження, ударна в'язкість, кут вигину. За цими показниками марки, згідно з ГОСТ 9467-75, класифікуються на такі типи (в умовному позначенні типу електрода дві цифри, що стоять за буквою "Е" (електроди) відповідають мінімальному тимчасовому опору розриву металу шва або зварного з'єднання в кгс/мм2): Е38, Е42, Е46 та Е50 - для зварювання сталей з тимчасовим опором до 490 МПа; Е42А, Е46А та Е50А - для зварювання тих же сталей, коли до металу шва пред'являються підвищені вимоги щодо відносного подовження та ударної в'язкості; Е55 та Е60 - для зварювання сталей з тимчасовим опором розриву понад 490 МПа та до 590 МПа. Зазначеним стандартом регламентується вміст сірки та фосфору в наплавленому металі.

Електроди для зварювання вуглецевих і низьколегованих сталей характеризуються також рівнем зварювально-технологічних властивостей, в т.ч. можливістю зварювання у всіх просторових положеннях, родом зварювального струму, продуктивністю процесу, схильністю до утворення пір, а в деяких випадках - вмістом водню в наплавленому металі та схильністю зварних з'єднань до утворення тріщин.

Перераховані характеристики, які необхідно враховувати при виборі конкретної марки, значною мірою визначаються видом покриття. Покриття може бути кислим, рутиловим, основним, целюлозним та змішаним

Електроди з кислим покриттям. Основу цього виду покриття складають оксиди заліза, марганцю та кремнію. Метал шва, виконаний марками із кислим покриттям, має підвищену схильність до утворення гарячих тріщин. За механічними властивостями металу шва та зварного з'єднання такі марки відносяться до типів Е38 та Е42.

Електроди з кислим покриттям не схильні до утворення пор при зварюванні металу, покритого окалиною або іржею, а також при подовженні дуги. Зварювання можна виконувати постійним та змінним струмом.

 

ТОВ Ганза виробляє електроди для зварювання

Електроди з рутиловим покриттям. Основу покриття цих маркок складають рутиловий концентрат (природний діоксид титану). Метал шва, виконаний електродами з покриттям рутиловим, відповідає спокійній або напівспокійній сталі. Стійкість металу шва проти утворення тріщин у електродів з покриттям рутиловим вище, ніж у марок з кислим покриттям. За механічними властивостями металу шва та зварного з'єднання більшість марок рутилових електродів відноситься до типів Е42 та Е46.

Рутилові марки мають цілу низку переваг у порівнянні з іншими видами , а саме забезпечують стабільне і потужне горіння дуги при зварюванні змінним струмом, малі втрати металу на розбризкування, легку відокремлення шлакової кірки, відмінне формування шва. Вони мало чутливі до утворення пор при зміні довжини дуги, при зварюванні вологого та іржавого металу та по окисленій поверхні.

До марок аналізованої групи також відносяться електроди з ільменітовим покриттям, що займають проміжне положення між кислим і рутиловим покриттями. До складу покриття цих марок як основний компонент входять ільменітовий концентрат (природне сполучення діоксидів титану та заліза).

Марки з основним покриттям. Основу цього виду покриття складають карбонати та фтористі сполуки. Метал, наплавлений електродами з основним покриттям, за хімічним складом відповідає спокійній сталі. Завдяки низькому вмісту газів, неметалевих включень та шкідливих домішок метал шва, виконаний цими марками, відрізняється високими показниками пластичності та ударної в'язкості при нормальній та зниженій температурах, а також має підвищену стійкість проти утворення гарячих тріщин. За механічними властивостями металу шва та зварних з'єднань марки з основним покриттям відносяться до електродів типу Е42А, Е46А, Е50А, Е55 та Е60.

Разом з тим за технологічними характеристиками електроди з основним покриттям поступаються іншим видам. Вони дуже чутливі до утворення пір за наявності окалини, іржі і масла на кромках деталей, що зварюються, а також при зволоженні покриття і подовженні дуги. Зварювання, як правило, проводиться постійним струмом зворотної полярності. Перед зварюванням електроди обов'язково потрібно прожарювати при високих температурах (250-4200С).

Електроди з целюлозним покриттям. Покриття цього виду містить велику кількість (до 50%) органічних складових, як правило целюлози. Метал, наплавлений целюлозними марками, за хімічним складом відповідає напівспокійній чи спокійній сталі. У той же час він містить підвищену кількість водню. За механічними властивостями металу шва та зварних з'єднань електроди з целюлозним покриттям відповідають електродам Е42, Е46 та Е50. Для целюлозних електродів характерно утворення рівномірного зворотного валика шва при односторонньому зварюванні на вазі, можливість зварювання вертикальних швів способом зверху вниз.

Всі описані вище марки, призначені для зварювання вуглецевих і низьколегованих сталей, з будь-яким видом покриття повинні відповідати вимогам ГОСТ 9466-75 і ГОСТ 9467-75, а також вимогам технічних умов. У технічних умовах можуть бути додаткові вимоги, які є необхідними для більш ефективного ведення процесу та/або отримання зварних з'єднань з особливими характеристиками та підвищеною експлуатаційною надійністю.